isimsiz

Join the forum, it's quick and easy

isimsiz

isimsiz

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

yok

+6
Taylor Simona Espera
Alexânder C. Spectua
Aurélie Andee Cooper
Courtney D. Francisco
Emeraude Isabel Mysté
Sonia Michelle Williams
10 posters

Açılış Balosu

Sonia Michelle Williams
    Sonia Michelle Williams
    Slytherin 5. Sınıf Öğrencisi

Kadın
    Taraf : Ölümyiyen
    Rp Partneri : Boşta.
    Patronus : Vaşak
    Yetenek : Veela
    Kan Saflığı : Safkan
    Lakap : Lady GaGa, Sasha.
    Soyunuz : Williams Family
    Ruh Hali : Açılış Balosu Seytan10
    Tanınmışlık : 37

Ödüller : YoK

Açılış Balosu Empty Açılış Balosu

Mesaj tarafından Sonia Michelle Williams Cuma Ocak 08, 2010 7:20 am

Herkes, yeni bir dönemin başlangıcı ile yeniden büyük, kasvetli okula dönmüştü. Ziyafet başladı ve okula yeni gelen öğrencilerin en çok merakla beklediği an geldi. Bina seçimleri... Hepsi, teker teker oturdu binalarının seçileceği küçük, ahşap tabureye. Sonra minicik başlarının üstüne kahverengi, büyük bir şapka oturtuldu. Kimi için Slytherin, kimi için Hufflepuff, kimi için Ravenclaw, kimi için Gryffindor, dedi, seçmen şapka. Ardından büyük şölen başladı ve öğrenciler hayatlarında hiç görmediği kadar güzel yiyeceklerle karşılaştı. Dinlendirici, hoş bir müzikle eşliğindeydi, yemek. Gır gır şamata... Bir anda yükseldi, sesler. Gülüşmeler, şaşkınlıkla açılan ağızlar ve yeni olan öğrencilerin korku dolu ifadeleri... Tecrübelilerin umrunda değildi hiçbiri. Onlar, eğlenmeyi bilirdi. Ne olursa olsun, Hogwarts yeniden birlikteydi. Bütün bir sene, bütün bir dönem...

İyi Rp'ler!
    Emeraude Isabel Mysté
    Emeraude Isabel Mysté
    Slytherin 4. Sınıf Öğrencisi

Kadın
    Taraf : Karanlık.
    Rp Partneri : Yok.
    Patronus : -
    Yetenek : yok.
    Kan Saflığı : Safkan.
    Lakap : Eylülğ, Eydü. (x
    Soyunuz : Whisper.
    Ruh Hali : Açılış Balosu Ac10
    Tanınmışlık : 3

Açılış Balosu Empty Geri: Açılış Balosu

Mesaj tarafından Emeraude Isabel Mysté C.tesi Ocak 09, 2010 9:58 am

İşte, okul açılmıştı. Yine dersler ve boğuşmalar.. Adımını attığı ilk anda, her zaman olduğu gibi tüm gözler onun üstündeydi. Açılış yerine geldiği anda, çömezleri gördü. Henüz birinci sınıftı onlar. Kimileri, Slyhterin' e kimileri Ravenclaw' a seçilecekti ama Isabel' ın hiçbiriyle işi olmazdı. Kendinden küçüklerle alakası yoktu. Slyhterin masasını gözüne kestirdi, yeşil rengin zarafeti her yeri sarmıştı adeta. İlk önce etrafı süzdü, tandığı biri var mı diye. Gözüne kestirdiği biri olacak mıydı acaba? Her neyse, ilk önce sıraya dizilmiş gençleri süzdü. Onlara gençte denilmezdi aslında, kimilerinin sevinçleri gözlerinden okunurken, kimilerinin kitap kurdu olduğu belli oluyordu. Nadiren görebiliyordu acımasız, yumruğu sıkı büyücüleri. Her şey seçmen şapkaya bağlıydı, ama. Ravenclaw masasına gözü kaydı, ilk önce. Daha sonra Slyhterin' e oturdu. Yanında bazı büyücüler, cadılar vardı. Hepsini tanıdığı söylenmezdi, müthiş bir ziyafet olacaktı. Her sene olduğu gibi, bu senede Hogwarts' ın zarafetli kapıları cadılara açılmıştı. Şimdi törenin tam olarak başlamasını beklerken, herkesin içindeki heyecanı anlayabiliyordu..
    Sonia Michelle Williams
    Sonia Michelle Williams

Kadın

Mesaj tarafından Sonia Michelle Williams C.tesi Ocak 09, 2010 10:31 am

" Kusursuz! "
    " Muhteşem oldu! "
    Gabriel ve Olivia'nın, önümü kapadıkları aynadan kendime bakmama izin vermemelerine rağmen, kendimi kışkırtıcı bir tanrıça gibi hissediyordum. İkisinin de sevinçle ve şaşkınlıkla açık kalan ağızlarını kapatmak biraz zor olacaktı. En sonunda dayanamayarak isyan ettim.
    " Eee... Çekilmeyecek misiniz, aynanın önünden? "
    " Ahh... Haklısın. "
    Gabriel, Olivia'yı da çekerek aynayı bana doğrulttu. Kendimi baştan aşağı süzmeye başlamıştım. Disko topu gibi küçük, düzenli yerleştirilmiş aynalarla bezeli bir mayo giymiştim. Ayaklarımda ise yine aynı tarzda, Alexander Mcqueen tasarımlı, Armadillo ayakkabılar vardı. Ellerimle, saçlarımın beğenmediğim kızımlarını düzelttikten sonra; " Harika! " dedim. Makyajımı bile fazla kaçırmamıştım ve her zamanki gibi muhteşem görünüyordum. Olivia'ya dönerek; " Çocuğu getirdiniz mi? " diye sordum. Gabriel, ondan önce davranarak lafa girdi.
    " Evet, salonun dışında seni bekliyor. "
    " Güzel. " diyerek karşılık verdim. Alex'i kıskandırmak için ayarladığım çocuğun işini tam olarak yapmasını istiyordum. Bunu başarabilirse, binlerce dolara sahip olacaktı. Oturduğum makyaj taburesinden kalkarak, raflardaki parfümlerden birini alıp üzerime boca ediverdim. Kızlar, çaktırmamaya çalışsa bile kokudan etkilendikleri belli oluyordu. Öyle etkilenmişlerdi ki(!) öksürmeye başlamışlardı. Tek kaşımı kaldırarak; " Uzatmayın! " dedikten sonra bana açtıkları kapıdan dışarı çıktım. İkisi de yeniden gülümseyerek; " İyi şanslar! " dedi. Bu ikisinin bazen aynı şeyleri düşünüp, aynı şeyleri söylemeleri artık şaşırtıcı gelmemeye başlamıştı.

Saçlarımı sola doğru savurduktan sonra hızla büyük salona doğru ilerlemeye başladım. Karanlık koridorda ayakkabılarımın çıkardığı seslerin yankısından başka bir şey duyulmuyordu. Merdivenlere ulaştığımda basamakları üçer üçer çıkmaya başladım. Büyük salon karşımdaydı. Öğrencilerin bazıları, hala kapının önünde bekliyor, içeri girmiyorlardı. Aralarından aşırı çekici, sarışın ve hoş bir vücut yapısına sahip olan erkeklerden biri, hızlı adımlarla yanıma gelip, koluma girdi.
    " Bayan Williams? "
    " Daniel? "
    " Bu gece size eşlik etmek, benim için bir onur. "
    " Ne gerekiyorsa yap. "
    " Anlaşıldı, leydim. "
    İkimizde suratımıza içten bir gülümseme yerleştirmeye çalışarak, büyük kapıdan içeri girdik. Salon, o kadar kalabalıktı ki, içeriye ağır bir hava ve oksijensizlik hakimdi. Yine de insanların bana olan sevgilerini çığlık yoluyla bildirmelerine gülümseyerek ve elimi sallayarak karşılık verdim. Suratımın asık görünmesini istemiyordum. Masaların arasından geçerken elime değen ellere teker teker karşılık vermek zorunda kaldım. Neyse ki sonunda Slytherin masasına ulaşmıştık. Daniel, önce benim oturmamı bekledikten sonra oturmuştu. Yeniden koluna girerek etrafa gülümsemeye başladım. Birkaç patlayan flaş bile farketmiştim. İnsanlar, yasak olmasına rağmen formasız gelmiş olmamı, büyük bir cesaret olarak algılıyorlardı ya da şöhretimden dolayı bu kadar ilgiliydiler. Bunu düşünmek için gerekli vakit, şimdi değildi. Masada tanıdığım birkaç kişiye selam veridkten sonra Daniel'la muhabbet etmeye başladım.
    Emeraude Isabel Mysté
    Emeraude Isabel Mysté
    Slytherin 4. Sınıf Öğrencisi

Kadın
    Taraf : Karanlık.
    Rp Partneri : Yok.
    Patronus : -
    Yetenek : yok.
    Kan Saflığı : Safkan.
    Lakap : Eylülğ, Eydü. (x
    Soyunuz : Whisper.
    Ruh Hali : Açılış Balosu Ac10
    Tanınmışlık : 3

Mesaj tarafından Emeraude Isabel Mysté C.tesi Ocak 09, 2010 10:58 am

Kısa süre sonra, içeriye Sonia' nın girdiğini gördü, her zaman olduğu gibi kusursuzdu. Üstüne forma giymemesi, kimseye batmıyordu. Hatta Isabel bile cüppe giymeyecekti, aslında. Şu sıkıcı şeyi çıkardığında, gerçek elbisesi gözükecekti. Sonia' ya hayranlıkları için böyle yapıyor olabilirlerdi, ama Isabel' in umrunda değildi. Masaya oturduktan sonra, ona döndü ve soğuk bir gülümseme fırlattı Sonia' ya. " Selam, tatlım. Kıyafetin çekici, aslında şu aptal formayı çıkarmayı istiyorum, bende. Aslında bir kıyafetle gelecektim yalnız, daha sonra üstüne bunu giydim. Bana ceza vermeleri umrumda değil inan. " Bunları söyledikten sonra, kapıdan girenleri süzmeye başladı. Küçük bir Ravenclaw' lının kendisine çarpması sonucunda, gözlerini açarak baktı ona. O an asasını çıkarıp canını yakabilirdi küçüğün ama kendini tuttu, onunla işini daha sonra halledebilirdi. Yaptığı şey, kısık ve ürkütücü bir şey ile " Ne yaptığını sanıyorsun, bücür. " demek olmuştu. Kısa süre sonra tören başlayacak, Seçmen Şapka her sene olduğu gibi üstüne düşen görevi yapacaktı. Her neyse, saçlarını savurdu arkaya. Dalgalı saçları, gözlerini kapatsada artık belliydi gözleri. Aslında onun gözlerini bir metre uzaktan bile farketmek mümkündü. Onca kişinin arasından konuştuğu tek kişi Sonia' ydı, arkadaşlık onun için uzak bir kavramdı..
    Courtney D. Francisco
    Courtney D. Francisco
    Gryffindor 5. Sınıf Öğrencisi

Kadın
    Taraf : Belli belirsiz. Tarafsız...
    Patronus : Peromyscus
    Kan Saflığı : Melez
    Lakap : Bucci
    Soyunuz : But you see, it's not me, it's not my family...
    Ruh Hali : Açılış Balosu Uzuntu10
    Tanınmışlık : 0

Mesaj tarafından Courtney D. Francisco C.tesi Ocak 09, 2010 11:10 pm

Ve nihayet dönem başı…

Salondan içeri girer girmez büyük bir öğrenci akımı gördüm. Dört binadan farklı farklı büyücüler. Bu beni mutlu ediyordu. Kısa bir molanın ardından okulda yeni dönem başlamıştı. Kendimi tuhaf bir duyguyla tatmin etmeye çalışıyordum. Aslında tanıdığım pek fazla kişi olduğu söylenemezdi. Çekingenim, bu benim için eksi bir puan. Kalabalığın içinde insanlara çarparak ilerlemeye çalışıyordum. Her çarptığım kişiye “Afedersiniz” demek beni yormuştu. Bir an önce Gryffindor masasına oturmak ve dikkat çekmeyecek şekilde etrafı izlemek istiyordum. Etrafta eskiden gördüğüm öğrenciler vardı. Ama yeni gördüğüm kişilere karşı sayıları oldukça azdı. Geçenlerde kütüphanede karşılaştığım kız dikkatimi çekti. Uzaktan çok zor görebiliyordum. Gözlerimi kısarak öğrencileri seçmeye çalışırken, insanlara çarparak ilerlemeye devam ediyordum. En sonunda bir kişinin ayağına takıldım, az kalsın ikimizde düşüyorduk. Karşımdaki bana “Dikkatli olmayı denersen iyi edersin!” diye haykırdı. Ben kafamı silkeleyip ona “Özür dilerim” diye geçiştirdim. Kalabalığın içinde zihnim hapsolmuş gibiydi. Yaptıklarımı bilinçaltı gibi hissetmiyordum. Boş sandalyelerden birine kendimi atıverdim. Başımı iki elimin arasına aldım. Hafif ateşim çıkmış gibiydi. Gözlerimi yumdum. Başımın ağrısı beni öldürecek gibiydi. Böyle güzel bir akşamda bana kötü bir şeyler olması alışkanlık haline gelmişti. Gözlerimi uzun bir süre kapalı tuttuktan sonra açtım. Ellerimi yanaklarımdan çekip, tek elimi alnıma koydum ve etrafı süzmeye devam ettim. Akıllanmayacağımı biliyordum. Etrafımda gezenleri zihnimle eleştiriyordum. Herkes neşeli gibi görünüyordu. Belki bazıları tatili sevmişti. Ama ben okulu daha çok seviyordum. Belki yalnızlığı seviyorum demem bir bahaneydi, onlardan uzaklaşmak için. Kim bilir belki toplum içinde olmayı daha çok seviyordum. Etrafımdakilere bakarken derin düşüncelere dalmıştım. İki elimi masum bir kız edasıyla dizimde birleştirdim. Gülümsemeye çalışarak tanıdık kişileri gözümle taramaya devam ediyordum.

Aurélie Andee Cooper
    Aurélie Andee Cooper
    Ravenclaw 5. Sınıf Öğrencisi & Bina Başkanı

Kadın
    Taraf : Karanlık taraf yanlısı.
    Patronus : Tavşan.
    Yetenek : Veela.
    Lakap : Ann - Genelde Jared'ın kullandığı bir lakap.
    Soyunuz : Cooper
    Ruh Hali : Açılış Balosu Keyifl10
    Tanınmışlık : 14

Mesaj tarafından Aurélie Andee Cooper Paz Ocak 10, 2010 2:32 pm

Şarkının melodisi aklımda kendine yer etmişti. Sabah kalktığımdan beri aynı şarkıyı mırıldanıyor, bir yandan da kendime hakim olamadan bir kaç küçük dans hareketleriyle kıvrılıyordum. Mutluydum. Sonunda Hogwarts'ın açılması bana büyük bir keyif vermişti. Burayı seviyordum, her gün farklı bir olay, farklı bir heyecan... Ve benim küçük kalbim sadece birisini düşlüyordu. Ah, onu haftalardır görmüyordum ve şimdi belki de Büyük Salon'daydı. Onu o kadar çok özlemiştim ki...

Derin bir nefes aldım ve hızla ortak salona gittim. Herkes büyük salona gitmiş olacak ki burada sadece bir kaç kişi vardı. Jared'la burada buluşacaktık. Ama bey efendiler henüz teşrif etmemişler... Ah, o hep böyleydi. Kafasına eseni yapardı. Kim bilir hangi kızla gitmişti. Daha fazla beklemeyecektim. Ama sonradan bunun acısını çok kötü çıkaracağım ondan. Hızlı adımlarla hareket eden merdivenlere gittim. Kısa süreli beklemenin ardından sonunda ineceğim merdiven gelmişti. Hızla inerek koridorlarda ilerlemeye başladım. Bir kaç son sınıf öğrnecisi de benimle aynı zamanda içeriye giriyorlardı.

Büyük kapı ardına kadar açıktı ve en son içeri girecek birinci sınıf öğrencilerini bekliyordu. İçeriye doğru, Ravenclaw masası boyunca yürümeye başladım. Sonunda Jared'ı görerek yanına oturdum. Hiç bir şey söylemiyordum acaba yanında oturduğumun farkına ne zaman varacaktı? Ah, çok şükür bunu anlaması uzun sürmemişti ki yanında oturan sarı saçlı güzel kızı bırakarak bana döndü, ''Ah, And! Sonunda gelmişsin'' dedi ve onunla konuşmadığımı fark ederek, ''Hadi ama suratını asma. Biliyorum seni beklemem gerekiyordu'' dedi yine yüzünü o acı dolu ifadeye bürüdü. Bu yüz ifadesine dayanamadığımı bildiği için yaptığını biliyordum. Ama bu sefer erkenden pes etmeyecektim. Kafasını eğerek aynı bakışıyla bakmaya devam etti. ''Pekala, pes ediyorum. Ama bir daha böyle bir olay yaşamak istemiyorum'' dedim. O da hemen ekledi, ''Elbette yaşamayacaksın And'' dedi gülümseyerek. Seviyordum bu çocuğu; her zaman bir yolunu bulup beni yumuşatıyordu.

Sonunda yeni, birinci sınıf öğrencileri içeriye girmeye başladı. Bazıları o kadar ürkek görünüyordu ki, bazıları da tam tersine kendinden emin bir ifadeyle atıyorlardı adımlarını. Eminim onları ağabeyleri ya da ablaları bu masalarda oturdukları içindi. Seçmen Şapka hepsini teker teker binalarına yerleştirdi ve Profesör'ün kısa konuşmasının ardından yemekler masaları süsledi.
    Alexânder C. Spectua
    Alexânder C. Spectua

Erkek
    Taraf : Karanlık
    Rp Partneri : Karizma var da kız yok xD
    Patronus : x Griffon
    Yetenek : Çatalağaz
    Lakap : Emrys
    Soyunuz : Spectua
    Ruh Hali : Açılış Balosu Agresi10
    Tanınmışlık : 42

Mesaj tarafından Alexânder C. Spectua Paz Ocak 10, 2010 3:22 pm

Büyük salonun verdiği muhteşem haz Alex'i mutlu etmeye yetiyordu. Tavan için kullanılan hoş büyü, etrafa derinletici bir aydınlık ve korkutucu bir duygu veriyordu. Okula yine bir sürü çömez gelmiş, gelenler arasından Gryffindor olanlara eziyet etmek için sabırsızlanıyordu. Yine her zamanki gibi okulda çetesini kurucak ve okulda popüleritesini arttıracaktı. Tabi ki en yakın dostu Sonia ve Gibson'la birlikte...

Açılış balosu için üstüne şık bir smokin giymiş, kapıdan girer girmez tüm ilgiyi üstüne toplamıştı. Yanında hiç kimse yoktu. Balodan rastgele birini seçip onunla dans edicekti. Etrafına alıcı gözüyle baktı. Şık birini bulmak, en önemlisi de kendine yakışır birini bulmak çok zordu. İlerleyen saatlerde birilerinin yani şık birilerinin geleceğini umarak duvar kenarındaki masaya geçti ve gözünü kapıya dikti. Etrafta çömler dışında pek de kimse yoktu. Masada ki sadece 5. sınıf ve üzeri için koyulan içkiden bir yudum aldı. Oldukca mayhoş bir tadı vardı. Hafiften yüzünü ekşitti ama tadını sevmişti. Müziğin verdi çoşkuyu sol ayağını yere vurarak çıkardı. Hala kapıyı gözlüyordu.
    Taylor Simona Espera
    Taylor Simona Espera
    Gryffindor 3. Sınıf Öğrencisi

Kadın
    Taraf : İlgilenmiyor.
    Rp Partneri : Andrew Boucher'ı çok seviyor.
    Lakap : Simon. Sadece aile.
    Soyunuz : Espera
    Ruh Hali : Açılış Balosu Nerdey10
    Tanınmışlık : 5

Mesaj tarafından Taylor Simona Espera Paz Ocak 10, 2010 6:54 pm

Aynanın karşısında saatlerce oturup saçlarımı düzeltmeye çalışıyordum.Ama sanuç almam imkansız gibiydi. Birkaç asabi hareketten sonra Açılış Balosuna geç kaldığımı farkettim. Yatağımın üzerinde duran cüppemi hızlıca aldım. Tam kapıdan çıkacakken ayağım Angela 'nın sandığına takıldı ve düştüm. ''Ahh lanet olsun süper zamanlama '' diye bağırmaya başladım. Bacağım çok acıyordu.

Sekerek Büyük salona girdiğim anda herkesin düzgün bir şekilde oturduğunu gördüğümde çok utandım. Ben herzaman ki gibiydim. Siyah ,uzun, hacimli saçlarım. Dağınık gömleğim ve tipi kaymış mini eteğimle tamamen uygunsuzdum. Geri geri yürümeye başladım. Andrew 'ın karşısına böyle çıkamazdım. 2. kattaki Mızmız Myrtle ın tuvaletine geldiğimde çok yorulmuştum. Kendimi soğuk mermere dayadım ve nefes hızımı kontrol etmeye çalıştım. Tam o sırada Mızmız 'ın sesini duydum. Bu kızı seviyordum. '' Merhaba Mızmız '' dedim sevecen bir ses tonuyla. '' Merhaba '' diye cevap verdi bana. Saçlarımı dağınık bir biçimde topladım. Arkamda beni izlediğine emindim. Gömleğimi ve kazağımı düzelttikten sonra hazırdım. Bacağım ise tekrar sızlamaya başlamıştı. Zorlanarak da olsa merdivenleri sorunsuzca inmiştim.

Büyük kapıdan tekrar içeri girdiğimde salon daha da kalabalıklaşmıştı. Gryffindor masası boyunca ilerledim. Bu sırada diğer bina masalarını süzmeye başlamıştım. Slyterin masasında oturan Sonia yine dikkatleri üzerine çekmeye çalışıyordu. Belli ki tatil havasından çıkamamıştı. Açılış Balosunda üzerinde cüppesi yoktu.Ravenclaw masası ise herzamanki kadar sessizdi ve Gryffindor... Canlı ve eğlenceliydi. Masanın ortalarında bir yer buldum kendime. En sevdiğim anlardan biri gelmişti. Birinci sınıfların Büyük Salona girişi...Her zamanki kadar komikti. Herşeyiyle düzgündüler. Soylarıyla övünenler hemen belli oluyorlardı. Hepsinin kafası dikti.'' Küçük yılanlar '' diye mırıldandım. Tekrar önüme döndüm. Aç değildim. Kaymak biramdan bir yudum aldım. İçimde büyük bir boşluk oluşmuştu. Sanırım bunun nedeni meraktı.Geleceğe duyulan özlem...Yeni bir sene yeni bir serüven...
    Jared Adrian Harris
    Jared Adrian Harris
    Ravenclaw 5. Sınıf Öğrencisi

Erkek
    Taraf : Ölüm Yiyen.
    Lakap : Jerry.
    Ruh Hali : Açılış Balosu Delibo10
    Tanınmışlık : 8

Mesaj tarafından Jared Adrian Harris Salı Ocak 12, 2010 12:25 pm

Okulda ki ilk gün, aynı zamanda yeni maceraların ilk günüydü. Çoktan üstümü giyinmiş arkadaşlarla sohhbet ediyordum. Sohbetimiz devam ederken bir yandan da merdivenlerden iniyorduk. Ortak salona geldiğimizde ben, Ann için bekliyordum. Büyük salona birlikte gitmek için anlaşmıştık. Koltuğun birine yaslanarak beklemeye başladım. Ve o sırada merdivenlerden Claire indi. Wow! Bu kız harikaydı ve tam iki yıldır bu kıza bakıyordum. Ama malesef ki arkadaşlıktan ileri gidememiştik. ''Merhaba Jared'' dedi, nazik ses tonuyla. Her neyse şu durumda Ann'i bekleyemezdim. Biliyorum, sonunda bana çok kızacaktı ama üç hafta sonra tekrar onu görmüştüm. Elbette bu fırsatı kaçıramazdım... Hemen ona yetişerek konuşmaya başladım. Büyük salona kadar birlikte yürümüş hatta masada bile birlikte oturmuştuk.

Her ne kadar ilgimi ona odaklamış olsam da, arada bir Ann'in gelip gelmediğini kontrol ediyordum. Bir süre sonra kapıdan içeri masamıza bakarak gelmeye başladı. Yanıma oturana kadar bakmadım ve aniden Claire'i bırakarak Ann'e döndüm. ''Ah, And! Sonunda gelmişsin'' dedim. Bir kaç saniye bekledim ama bana cevap vermiyordu. ''Hadi ama suratını asma. Biliyorum seni beklemem gerekiyordu'' Evet, suçluydum. En yakın arkadaşlarımdan birisini ekmiştim. Yüzümü yaramazlık yapan çocukların büründüğü yüz ifadesine sokarak, ona bakmaya başladım. Biliyordum o, buna dayanamazdı. ''Pekala, pes ediyorum. Ama bir daha böyle bir olay yaşamak istemiyorum'' Evet, her zaman ki gibi yine su yüzüne çıkmayı başarmıştım. ''Elbette yaşamayacaksın Ann'' dedim. Ama bu sözümde samimiydim. Bir daha kesinlikle böyle bir şey yapmayacaktım. Ah, harika bir kız çıkmassa. Bunu düşünürken elimle saçlarımı karıştırıyordum.

Sonunda birinci sınıflar büyük sayılacak bir törenle binalarına yerleştirildiler. Ah, ilk yılımı hatırlıyordum da... Ne haltlar yemiştim öyle!.. Öğreniyorum diye bir çok büyüyü yanlış yapmış ve büyük sayılabilecek patlamalara sebep olmuştum.
    Jacqlyn Seedorf
    Jacqlyn Seedorf
    Hufflepuff 6. Sınıf Öğrencisi

Kadın
    Taraf : Değmez bırak ya.
    Kan Saflığı : %100 Muggle
    Lakap : JaqHwa
    Ruh Hali : Açılış Balosu Melek10

Mesaj tarafından Jacqlyn Seedorf Salı Ocak 12, 2010 4:47 pm

Odasına vuran güneş ışığı ile gözlerini kısarak uyandığında, tam karşısında iki eli belinde bekleyen annesini buldu. Saatin geç olup olmadığı hususu mu yine sorulacak olan şeydi yoksa? Tam da tahmin ettiği gibi onu sormuştu annesi. Ne yani saatin sekiz olması geç mi demek oluyordu? Annesine göre kahvaltı için geç. Hemen alt kata beklendiğini de ekleyerek çıktı annesi. Odada tek kalan Jacqie olmuştu şimdi. Yatağından doğruldu ve başını iki elinin arasına aldı düşünceli bir şekilde. Onun için yeni bir dönem başlıyordu. Muggle ilkokulunu atlayarak okuduktan sonra Hogwarts’a bir sene erken başlamıştı. Şimdi ise on altı yaşına henüz basmadan altıncı senesine geçmişti. Hogwarts’ta altıncı senesinde olup da sınıf arkadaşlarından en küçük olanı oydu. Hatta belki de çoğu beşinci senesinde olandan bile küçüktü bu yüzden. Hogwarts’a başlamadan çok önce büyü yapmaya başlamış olduğundan işin daha fazla tehlikeli bir boyuta ulaşmaması için annesi Hogwarts’a erken kayıt ettirmek istemişti onu belki de. Saçma* diye geçirdi içinden. Hâlbuki saçma olmamasının olasılığının yüzde yüze çok yakın olduğunu bilse bile. Şu ana kadar geçmiş olduğu bir çok sınavı nasıl geçtiğine kendisinin bile hayret ettiği düşüncesi geldi aklına birden bire. Kalkıp biran önce hazırlanması gerektiğini alt kattan gelen cırtlak anne sesi hatırlattı ona. Kalktı, ama hazırlanmadan pijamaları ile indir kahvaltıya, her ne kadar annesinin bu duruma kızıyor olduğunu bilse bile. Kardeşi ikinci senesi için ailesinin daha özenli alış-veriş yapması karşılığında hiç olmayacak bir şeyi yapmış Jacgie’den önce kalkıp sofranın başına inmişti, üstelik cicileri ile birlikte[!] “Eee! Jacqie! Bu seneki açılış balosu için bir şey düşündün mü ?” “Bir şey düşünmem gerekiyor mu ?” dedi Jacqie, ağzına bir çatal dolusu patates kızartmasını tıkıştırırken. Annesi bu sırada eline vurdu, önce ellerini ve yüzünü yıkaması gerektiğini vurgulayarak. Jacq poflayarak annesinin dediğini yapıp geri döndüğünde gözlerine inanamadı. Önünde duran bir balo kıyafetiydi ve daha sene başlamadan kızına aldığı bu paketi annesi paketten çıkarmış, ona doğru tutuyordu şimdi. Babası da kızının yanına geldi ve şöyle bir baktı ona.

“Bu kıyafet gerçekten de sana çok yakışacak, buna eminim.”

Yatakhanede elbiseyi iki elinin arasına almış seyrederken, bu anları hatırlaması geç olmamıştı. Gerçekten de kıyafet güzeldi. Ama nedense baloya gitmesi için hiçbir sebep bulamıyordu Jacqie. ”Gereksiz bir açılış balosu işte, kimin umurunda?* Hem eğer çok istiyorsa annem katılır. Of! Ne saçmalıyorum ben? Her neyse, daha eğlenceli bir şey olduğu zaman ona katılmayı düşünebilirim, ama böyle balolar çok sıkıcı oluyor. Sıkıntıdan patlamak istemem! Bir rock partisi olsaydı belki katılabilirdim, ama bu saçma baloya katılmayacağım!” Yatakhanenin camından bir tıkırtı yükseldi. Bu annesinin baykuşuydu. Kardeşi bu baloya katılmayacağını annesine çıtlatmış olabilir miydi, bu imkânsızdı. Neden aklına birdenbire böyle bir düşünce gelmişti ki. Camı açtı ve baykuşun bacağındaki mektubu aldı. Olamaz yine mi bir çığırtkan!* Annesinin cırtlak sesi ona bu baloya katılması gerektiğini söylediğinde izlendiğini bal gibi anladı. Utana sıkıla üzerine geçirdiği elbiseye yatakhanede daha makyajını tazeleyen[!] arkadaşları bir bakış atıp burun silktiler. Jacq bu durum umurunda değilmiş gibi görünmeye çalıştıysa da sinirle dudaklarını büzüştürdü arkasını dönerek. Brenda içeri girdiğinde ise Jacqie’nin omzunu sarstı hemen. “Nerde kaldın seni bekliyordum. Ve… ve ve harika görünüyorsun!” Tabiî ki de dostu ona moral verecekti. Çünkü böyle partilere annesinin zoruyla katıldığını iyi biliyordu. “Bu partiye annenin zoruyla katıldığın için sana moral vermek amacıyla demiyorum, gerçekten söylüyorum. Harikasın! Bayıldım!” Jacqlyn biraz şaşırmıştı. Neden şaşırdığına da pek anlam veremiyordu oysaki. Aslında şaşırmasına şaırdığına da anlam veremiyordu. Brenda onu kolundan tutup sürüklemeye başladı, geç kaldıklarını söyleyerek. Jacqie ise bir anda kendini Brenda’ya yapışmış bir halde bulmuştu. Neredeyse ikinci annesi gibi davranıyordu şimdi. Eninde sonunda salona vardığında Brenda onun üzerindeki kıyafetiyle daha farklı göründüğünü adeta kanıtlamak için onu salonun ortasına doğru ittirdi. Jacqie ise üzerindeki pembe kurdelalı siyah kıyafeti ile kalabalığın içinde utana sıkıla ilerlemeye başladı. En iyisinin bir şeyler içmek olduğunu düşünerek içeceklerin yerini aramaya koyuldu
    .
    Eduardo L. Hartwell
    Eduardo L. Hartwell
    Gryffindor 7. Sınıf Öğrencisi

Erkek
    Taraf : Boş iş bunlar...
    Kan Saflığı : Safkan, ne sandın?
    Lakap : LOL Lorance
    Soyunuz : Hartwell
    Ruh Hali : Açılış Balosu Berbat10

Mesaj tarafından Eduardo L. Hartwell Perş. Ocak 14, 2010 12:15 pm

“İşte zamanı! Merhaba Hogwarts!”
    Açılış balosuna gitmek için aceleyle yatakhaneden çıktım. Doğru düzgün hazırlanamamıştım. Heyecandan olsa gerek… ‘Her neyse diyerek’ hızla koridorda ilerledim. Koridorda pek fazla kişi yoktu. Hepsi çoktan büyük salonda yerini almış olmalıydı. Koridorda ilerlerken, tabloların konuşmasına takıldım. Hepsi ne kadar hoş göründüğümü söylüyordu. Bu ise beni şımartmaya yetmiş gibiydi. Hogwarts’a geldiğim ilk günden beri çok büyümüş ve değişmiştim… Eskiden kullandığım gözlüğü 4. sınıfta bırakmıştım ve klasik öğrenci görünümünden kurtulmuştum. Evet, harikaydı bu… Bu yeni görünümüm epeyce kişinin dikkatini çekmişti. Büyük salona iyice yaklaşmıştım. 6. sınıfta aldığım cüppemi hala giyiyordum. Küçülmüş gibiydi ama bol bir görüntüden daha iyi duruyordu. Büyük salona tam girerken “Ah, lanet olsun!” diye sıçradım. Saçlarım darmadağındı. Cüppem ne kadar şık görünse bile emindim ki, saçlarım bu şıklığı gölgeliyordu. Bunu halletmek için cebime sıkıştırdığım küçük bir aynayı çıkardım. Saçlarım her zamankine oranla fena görünmüyordu. Yinede karışıklığı biraz düzelttim ve “Hazırım!” dedim heyecanla.
    Büyük salona ilk adımımı attığımda kalabalık bir insan ordusu gördüm. Evet, resmen bir orduyu andırıyordu. Sırayla masalara dizilmiş insanlar. En çok gözüme çarpan 7. sınıflar olmuştu. Yavaş yavaş Gryffindor masasına doğru yürümeye başladım. Arada bir öğrenciler – genellikle benden küçük olanlar – bana “Merhaba!” diyordu. Bu küçükleri seviyordum, ölmüş kız kardeşimi anımsatıyordu bana, kim ne derse desin…
    Bu hoşuma gitmişti. Yoluma devam edip 7. sınıfların olduğu bir bölgeye oturdum. Salon çok ihtişamlıydı. Oturduktan sonra ihtişamı gözümde daha da arttı.
    İçimi tuhaf bir duygu kapladı. “Son dönemin heyecanı” diye geçiştirdim ama engel olamıyordum. O sıkıcı evde bir hafta durduktan sonra burası cennet gibiydi… Son dönem, evet, yakında mezun olacaktım. Etrafla bakışırken gene o meşhur düşüncelerime dalmıştım. Ara sıra insanlar “Ah, Eduardo? Çok hoş görünüyorsun!” demeye devam ediyordu…
    Arienette Bia Llorona
    Arienette Bia Llorona
    Slytherin 7. Sınıf Öğrencisi

Kadın
    Taraf : sız
    Rp Partneri : ~
    Patronus : Felis sylvestris catus
    Lakap : Lenore
    Soyunuz : Llorona
    Ruh Hali : Açılış Balosu Huysuz10

Mesaj tarafından Arienette Bia Llorona Paz Ocak 24, 2010 2:17 pm

Yatağımın kenarına oturmuş bekliyordum. Aynanın karşısında hazırlanmak için saatlerce uğraşan kızları izliyordum. Artık güzel olduklarını düşünmüş olacaklar ki büyük bir şamata eşliğinde yatakhaneyi terkettiler.
    Hala oturuyordum. Açılış balosu...İlk izlenimler, önyargılar... Gitmek istemiyordum.
    `Kalk artık! Neyi bekliyorsun ki?!´
    ´Şşt, sessiz ol Brigitte. Burada hoş karşılanmayacağını biliyorsun.`
    Fransa'da hiç sorun olmamıştı oysaki.
    Brigitte...Kusursuz bir varlık o. Babamın yılanı...
    Yavaşça kalktım, dolabıma uzandım ve elime gelen ilk elbiseyi geçirdim üzerime. Zaten hepsini beğendiğim için yanımdalardı nasılsa. Bu yüzden kıyafet seçme gibi bir derdim yoktu.
    Gözucuyla aynaya baktım. Üzerime tam oturan, dizlerimin üzerinde sonlanan siyah elbise üzerimde mükemmel duruyordu. Yeşil saçlarım her zamanki gibi göz alıcıydı. Gözlerim ise gerginliğimi ele vermiyordu. Hala açık griydiler. Bu iyiydi. Son olarak cübbemi de üzerime geçirdim. Çoğu öğrencinin aksine cübbe giymeyi seviyordum. O da üzerimde güzel duruyor, beni tamamlıyordu. Bir Slytherin'li olmaktan da gurur duyuyordum ayrıca.
    Kapıya yöneldim. Çıkmadan önce fısıldadım.
    ´Bana şans dile Brigitte.`
    `Şansa ihtiyacın varmış gibi...´
    Ardımdan kapıyı kapadım ve ilerlemeye başladım koridorda. Burayı özlediğimi farkettim. Yavaşladım, biraz daha tadını çıkarabilmek için sessizliğin.
    Çok geçmeden bir sesle irkildim.
    "Bia Bia Bia! Gözlerime inanamıyorum, geri dönmüşsün!"
    Kanlı Baron'du bu. "Vaov Baron, hiç değişmemişsin." diyerek sırıttım.
    Gözlerini devirerek baktı. "Sen de." Ve duvarın içinden geçerek kayboldu.
    Alınmıştı büyük ihtimalle. Ölü olmak onu deli ediyordu hala. Bir de üstüne sevdiği kadını öldürdükten sonra kendisini de öldürmenin acısını çekiyordu. Ama nasıl olsa dayanamazdı. Ne de olsa sevdiği birkaç öğrenciden biriydim. Değil öğrenciler hayaletler bile korkardı Kanlı Baron'dan. Kimse konuşmaya cesaret edemezdi. Oysa ben onunla dalga geçip eğlenmeyi çok severdim. O da beni.
    Yürümeye devam ettim koridorda. Merdivenlerden indim ve kapının önünde durdum. Biraz bekledim. Kapıyı açtım ve usulca içeri süzüldüm. Amacım fazla dikkat çekmeden bir yere oturmaktı ama bu imkansızdı zaten, biliyordum.
    Herkes bana bakmaya başlamıştı. Adımı fısıldıyorlardı, duyuyordum.
    Yeşil saçlı kız. Evet, o benim.
    Etrafa bakmadan Slytherin masasına yöneldim hemen. Oturanları incelemeye başladım.
    Sonia, evet bu olmalıydı adı. Bu kızı trende görmüştüm. Fazla zarifti ve fazlasıyla kendine güvenen biriydi. Bu özelliğini sevmiştim.
    Çaprazında oturan dalgalı saçlı kızı da görmüştüm daha önce. Adını hatırlayamıyordum ama... Bu kız bir Slytherin'li için fazla iyi görünüyordu. Beni anlamak isterse eğer, arkadaş olabilirdik.
    Ama bugün değildi. Onun da yanı doluydu ne yazık ki.
    Biraz daha ilerledim ve boş olan ilk yere oturdum, karşımda oturan çocuğa sormadan. Giydiği smokinle baya etkileyici göründüğü bir gerçekti. Birini bekliyorduysa da yapacak bir şey yoktu. Tek boş yer burasıydı çünkü.
    Etrafa baktım. Mükemmel dekorlar. Olağanüstü gökyüzü.
    Ne kadar gelmek istemesem de büyüleyiciydi işte. İlk günkü gibi...
    Sonia Michelle Williams
    Sonia Michelle Williams

Kadın

Mesaj tarafından Sonia Michelle Williams Salı Ocak 26, 2010 11:09 am

Balo, gereğinden fazla açık kaldı. Kilit!

Similar topics

-

Forum Saati Cuma Mayıs 17, 2024 8:44 am