isimsiz

Join the forum, it's quick and easy

isimsiz

isimsiz

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

yok

2 posters

Şeytan Tırnağı (Kışkırtıcı başlık xD)

Apple Nyx V'arétta
    Ravenclaw 5. Sınıf Öğrencisi

Kadın
    Taraf : Tarafsız.
    Patronus : Yunus
    Kan Saflığı : Safkan
    Soyunuz : V'arétta Krallığı
    Ruh Hali : Şeytan Tırnağı (Kışkırtıcı başlık xD) Melek10
    Tanınmışlık : 2

Şeytan Tırnağı (Kışkırtıcı başlık xD) Empty Şeytan Tırnağı (Kışkırtıcı başlık xD)

Mesaj tarafından Apple Nyx V'arétta Cuma Ağus. 07, 2009 4:20 pm

Hızlı, hızlı yürüyordum. Önümde ki taşı görmeyerek düşmem, birinci sınıfa giden veletlerin hazırladığı o korkunç şakalardan kaçtığıma şükretmemden yarım saniye sonra gerçekleşmişti. Harikulade kokan toprağa yanağımı dayadığımda, hissetiğim acı otomatik olarak elimi yanağıma götürmüştü. Kahverengi saçlarım seyrek olan çimenlerin aralarına yayılmıştı. Yavaş yavaş acıyı göze alarak ayağa kalktım. Dizimde hafif bir kanama vardı. Tatlı tatlı yanan, yarama baktım. Elimi hemen cebime götürüp, mendilimin olduğunu anlayınca bir defa daha şükrettim. Oysa ki arkadaşlarım bunu hep gereksiz bulurlardı ama benim gibi biri için her zaman gerekirdi. Takılarak düştüğüm taşın biraz uzağında duran yassı kayaya doğru ilerledim sendeleyerek. Yaram tatlı tatlı acı vererek, hareketlerimi kısıtlaıyordu. Muggle'ların bu tür kayalara şeytan tırnağı gibi isimler verdiğini duyduğum aklıma geldi. Hafifçe gülümsedim. Bu kayanın nasıl bir tür şeytanlık yapacağı aklıma bile gelmiyordu. Ne de olsa bir cansızdı. Her ne kadar dünyada çok küçük bir yer kaplasada. Yassı kayaya yaklaşınca arkamı döndüm ve üzerine dengemi sağlayacak şekilde oturdum. Yeni doğmuş bebek kadar saf ve temiz kokan mendilimi, hareketlerimi kısıtlayan yarama doğru uzattım. Kadife mendil pamuk tenimin üzerine değer değmez beni çok feci şekilde sarstı. "Ahh...! "
    Sesimin çıkmasına engel olamadan, ses tellerim titremişti işte. Acıya dayanmaya çalışarak , kafamı kaldırdım. Biraz ötede ki şamarcı söğütü görünce ürktüm. Neyse ki onun yanında değildim. Karşıdan gelen bir silüet gördüm. Giydiği eteği düzelten güzel mi güzel bir kız , takıldığım taşa doğru ilerliyordu. En iyi arkadaşımı tanımayacak değilim , değil mi? Ona seslensem iyi olacaktı yoksa düşmesi an meselesi olabilirdi. " Hey Raquel, önünde ki taşa dikkat et ! "
    Raquel Creevey
    Raquel Creevey

Kadın
    Taraf :
    Rp Partneri : Aşk? Öğk.
    Patronus : Örümcek.
    Lakap : Rakel
    Soyunuz : Creevey.
    Ruh Hali : Şeytan Tırnağı (Kışkırtıcı başlık xD) Manyak10

Şeytan Tırnağı (Kışkırtıcı başlık xD) Empty Geri: Şeytan Tırnağı (Kışkırtıcı başlık xD)

Mesaj tarafından Raquel Creevey Cuma Ağus. 07, 2009 5:11 pm

Sadece yürüyordum... Hava almam lazımdı, Hogwarts'dan uzaklaşmak iyi gelebilirdi. Kimseyi görmek istemiyordum, nefes almamı sıklaştırarak yürümeye devam ettim. Öğlendi, Güneş yüzüme vuruyordu. Gözlerimi kısıp koşmaya başladım, çimenlerin kokusunu içime çekip biraz durdum. İlerde biri vardı, daha yakından görmek için tekrar koşmaya başladım; kayaya oturmuş olan kız Apple'dı. Sevindim, onunla oturup kafamı dağıtabilirdim. Eteğimi düzelttim; koşmama gerek yoktu. Yürüyerek ilerlerken Apple bağırdı; "Hey Raquel, önünde ki taşa dikkat et!". İrkildim, hangi taştan bahsediyordu? Ne dediğini pek anlamamıştım, sormak için adımlarımı sıklaştırmamla düşmem bir oldu. "Lanet olsun!" diye bağırıp pek geçmeden yerden doğruldum. Ayağımı burkmuş olabilirdim, hiç bir fikrim yoktu; sendeleyerek Apple'ın yanına geldim. "Sanırım hangi taştan bahsettiğini anladım." diye gülümseyerek yanındaki kayaya oturdum, ayağım acıyordu ama yapılacak bir şey olmadığı sürece kafaya takmamın normal olmadığını düşündüm. Apple pek iyi görünmüyordu; onu süzünce dizinin kanadığını fark ettim. En iyi arkadaşımın dizi kanarken birşey yapmadan duramazdım, hemen sordum: "Dizine ne oldu? Hogwarts'a dönmek ister misin?". Cevabını beklerken Şamarcı Söğüt'ün altındaki ölü kuşa acıyarak baktıp "Yazık." diye mırıldandım.
    Apple Nyx V'arétta

Kadın

Şeytan Tırnağı (Kışkırtıcı başlık xD) Empty Geri: Şeytan Tırnağı (Kışkırtıcı başlık xD)

Mesaj tarafından Apple Nyx V'arétta Paz Ağus. 09, 2009 11:27 am

Hogwarts'a dönmeyi hiç istemiyordum doğrusu. Küçük yumurcakların hazırladığı o şirin tuzaklara yakalanıp daha çok yaralanmaktansa burada dizimin düzelmesini bekleyebilirdim. Raquel'e baktığımda, yüzüned bir acıma duygusu ile şamarcı söğüte bakıyordu. Şamarcı Söğüt'te acınacak en olabilir diye düşündüm. Fakat ağazı inceleyince kalın gövdesinin ucunda yatan minik, çözemediğim bir renkte olan kuşu görünce içimde ki ürpertiyi hissettim. Küçük minik kuş gerçekten çok acı çekiyor olmalıydı diye düşündüm. Sert kayanın, nasır tutmuş sırtından yavaşça indim ve sendeleyerek bir kaç adım attım. Raquel bana şüpheli bakışlar atıyordu. Asamı çıkarıp, fısıldadım. " Accio ölü kuş." Kuş havada süzülerek ayaklarımın dibine geldi. Diz kapağımın, kirişlerinin gıcırdamasını ve acı duymasını önemsemeyerek yere eğildim. Kuşa hafif bir şekilde dokundum. O sırada öyle garip bir his yaşadım ki, dizimden daha çok acııtıyor fakat bir yandanda rahatlatıyordu. Gözlerlimi nereye doğru yönlendireceğimi bilmiyordum. Sürekli daireler çiziyordu gözlerim bunu hissedebiliyordum. Bir sabit noktaya doğru baktığımda, tüm his bedenimden uçup gitmişti. Korkuyla irkildim ve kuşa baktım. Rendini çözemediğim tüyleri kıpırdıyordu, göğüs kafesi yükselip alçalıyordu. Kuş canlanmıştı. Buna inanamıyordum. Ya ben hayal görüyor ya da bu hayvan tılsımlanmıştı. Bunu öğrenmenin tek yolu Raquel'e sormaktı. "Raquel bu kuşun göğüs kafesi yükselip, alçalıyor mu?" dedim tek nefeste. Raquel'in bana yaklaştığını hissedebiliyordum. Lütfen, lütfen canlanmış olsun çünkü beynini kaybetmiş biri olarak okulda gezmek istemiyorum dedim içimden.
    Raquel Creevey
    Raquel Creevey

Kadın
    Taraf :

Mesaj tarafından Raquel Creevey Paz Ağus. 09, 2009 3:52 pm

Apple Hogwarts'a dönmeyi pek istemiyor gibiydi; bu yüzünden anlaşılıyordu. "Tamam." anlamında başımı salladım ama gördüğünü düşünmüyordum. Öğlen, Güneş'in tepede olduğu saat olsa bile hafif bir rüzgar esiyordu. Yere bakarak rüzgarı dinlemeye başladım. Pek geçmeden Apple oturduğu kayadan doğruldu ve asasını çıkarıp bir şeyler mırıldandı; "Accio ölü kuş.". Ne yapmak istediğini anlamıştım sanırım, sessizce onu izledim. Kuş kayanın önüne geldi, Apple kuşu aldığında gözlerini döndürerek etrafını izledi. Korkuyordum, ama ses çıkarmadım; daha kötü olabilirdi. Bu kuşta bir gariplik olduğunu ikimiz de fark etmiş gibiydik. Gözleri durduğunda kuşu yukarı kaldırıp fısıldadı: "Raquel bu kuşun göğüs kafesi yükselip, alçalıyor mu?". O da fark etmişti işte, bu kuş canlıydı. Ama biraz önce Söğüt'ün altında yatan zavallı, ölü kuş bu değil miydi? Emin olmak için tekrar Şamarcı Söğüt'e baktım; bu kuş o kuştu. Korkum çoğalıyordu; "Evet." diye mırıldandım. Bu gözle görülüyordu, ama emin olmak için kuşun göğüsüne dokundum. O anda kendimi çok kötü hissettim. Canım acıyordu, neydi bu? Göz kapaklarım korkunç derecede ağrıdı. Fazla geçmeden durdu bu kötü his, derin bir nefes alıp sordum: "Apple, bu kuş tılsımlı olabilir mi?". Babamın bana tılsımla ilgili anlattıklarını düşündüm; kuşun tılsımlı olduğunu emindim. Her geçen saniye korkum artıyordu, etrafıma bakındığımda hızla bize gelen siyah bir silüet fark ettim, cevabını beklemeden Apple'ı kolumla dürtüp ileriyi işaret ettim.
    Apple Nyx V'arétta

Kadın

Mesaj tarafından Apple Nyx V'arétta Perş. Ağus. 13, 2009 2:55 pm

Bu kuşun tılsımlı olduğu bariz belliydi, doğru. Sessizce elimde ki minik kuşa tekrar baktım. O sırada Raquel, eli ile gelen silüeti gösterdi. Kıvrak zekamız ile bu olayı bir sonlandırabilirsek güzel olacaktı. Bir adım daha attım. O sırada karnımda, bugüne kadar hissetmediğim o berbat acıyı hissettim. Şamarcı Söğüt... onu unutmam çok büyük bir tesadüftü. Söğütün kolları benim, havada taklalar atmamı sağlıyordu. Sürekli, daireler çiziyordu havada söğüt ve bnimde açık olan saçlarım havada süzülüyordu. Raquel'e birkaç cümle söylemek için bile fırsat vermiyordu bu söğüt. "Raquel kaç ve haber ver !" Kafasını sallayan Raquel geri geri gşderken, yemyeşil çimenler bir deniz dalgası misali kıpırdandılar. Raquel sırtüstü yere düşmüştü. Eminim canı acıyordu. Siyah siliüet Raquel'e daha çok yaklaşıyordu. Ben ise tüm dünyayı ters düz görüyordum. Raquel, ayağa kalkmaya çalışacak iken, şeytan tırnağı denilen o lanet taş üzerine doğru yuvarlanmaya başladı. Tamam, bu durumda saf saf dönmeyecektim değil mi ? Hemen asamı çıkarttım. "Aresto Momentum" diye kocaman bir çığlık attım. Bu bize zaman kazandıracaktı. Taş daha yavaş hareket ediyordu ve Raquel daha rahat ilerliyordu. Şimdi yapmam gereken şey bu lanet ağacı durdurmaktı. "Confundus" Söğütün tahta kolları beni bıraktı ve ucube yaratık affallamış oldu. Benim için yine bir acı belirmişti gerçi ama buna dayanmak zorundaydım. Yüzüm çizilmişi ve biraz derin olduğu söylenebilirdi. Raquel'in yanına gittim ve elimi ona uzattım. Yerden kalkmasına yardımcı oldum. Taş üzerimize doğru gelirken, Silüet'de daha çok karanlık getiriyordu. Şimdi bizi aşan bir durum olabilirdi.
    Raquel Creevey
    Raquel Creevey

Kadın
    Taraf :

Mesaj tarafından Raquel Creevey Perş. Ağus. 13, 2009 3:36 pm

Apple kuşun tılsımlı olduğunu onaylamıştı, ama ben silüetten gözümü alamıyordum. Apple o tarafa doğru bakınca ayağa kalktı; "Dur!" diye bağırmak o kadar çok isterdim ki... Şamarcı Söğüt'e doğru ilerliyordu, birşey bağırmamı engelliyordu sanki. Hiçbir şey yapamıyordum, o anda kendimi çok kötü hissettim, vicdan azabı çekiyordum. Aslında benim suçum değildi belki ama beni engelleyen şeye karşı çıkamamak benim suçumdu. Ne kadar güçlüydü bilmiyordum ama her dakika canımı daha çok yakıyordu. Apple ise Şamarcı Söğüt'ün yanına geldiğinde nerde olduğunu fark etmiş gibiydi. Söğüt, o iğrenç kollarından birini aşağı indirdi ve Apple'ı alarak fırlatmaya başladı. Ne kadar acı çektiği yüzünden belli oluyordu ama ben birşey yapamıyordum. Bağırdı: "Raquel kaç ve haber ver!". Bunu yapmazdım, yapamazdım. Kendimi kastım ve sert bir şekilde kayadan doğruldum. Kaslarıma hakim olaniliyordum, hemen başımı salladım. Onu kurtarmalıydık, ben ve asam. Açıyı almak için geri giderken ayağım altında bir patlama hissettim sanki, pek geçmeden çimlerin üstündeyim. Bir anda kendimi yerde bulmak bacağımı dikenle çizdirmek gibi bir şey değildi, sırtım yanıyordu. Kaslarıma hakim olamıyordum: tekrar. Lanet ettim, başımı arkaya doğru kaldırdığım aptal taş bana doğru sürükleniyordu. Acımı göze alarak sağa-sola çırpınmaya başladım, işe yaramayacağı belliydi ama o an aklım durmuştu sanki. Ben çırpınırken Apple asasını taşa yöneltip "Aresto Momentum" diye bağırdı. Zamanı yavaşlatmıştı, biraz olsun rahatladım. Evet, taş hala bana doğru geliyordu ama daha ağırdı. Ben kalkma mücadelemi sürdürürken Apple tekrar bağırdı; "Confundus". Şu vahşi yaratık durunca bana doğru gelip kalkmama yardım etti. Teşekkür anlamında gülümsedim, ama silüet hâlâ bize doğru geliyordu. Arkamı dönüp kolaylık olsun diye şapşal taşa asamı doğrultup mırıldandım: "Depulso". Taş geriye doğru ilerledikten sonra önüme dönüp silüeti izledim. Hızla bize yaklaşıyordu, bunun Ruh Emici olduğu belliydi. Ömür boyu mutsuz, hayattan zevk almayarak yaşamak... Hayır, bunu bilerek öylece duramazdım. Derin bir nefes aldım, konsantre olmam lazımdı. Gözlerimi kıstım, elimdeki asamı onlara yöneltip tüm sesimle bağırdım; "Expecto Patronum!". Etrafımızda oluşan kalkana -ya da örümceğe- doğru ilerlemeye devam ediyorlardı. Kendimi aşırı derecede yorgun hissediyordum, her an bayıllabilirdim. Karanlık Sanatlara Karşı Savunma dersini hatırlamaya çalıştım, bu normaldi. Çevreme baktığımda şu tılsımlı kuşun da kalkanın içinde olduğunu gördüm. Biraz önce acıyarak baktığım kuşa şimdi tiksinerek bakıyordum. Çok geçmeden kuş uçarak yanımıza geldi...

Similar topics

-

Forum Saati Cuma Mayıs 17, 2024 8:53 am