isimsiz

Join the forum, it's quick and easy

isimsiz

isimsiz

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

yok

2 posters

Masa 2 {Çıkış Kapısına Yakın Masa}

Josselyn Oasis Widmore
    Josselyn Oasis Widmore
    Dükkan Sahibi

Kadın
    Taraf : Artık Tarafsız!...
    Rp Partneri : Şuan Yok
    Patronus : Şuan Yok
    Yetenek : Seçemedim seçemedim seçemedim ı-ı-ıh xD
    Kan Saflığı : Safkan ^^
    Lakap : Jossy
    Soyunuz : WidmoRe xD
    Ruh Hali : Masa 2 {Çıkış Kapısına Yakın Masa} Asik10
    Tanınmışlık : 0

Masa 2 {Çıkış Kapısına Yakın Masa} Empty Masa 2 {Çıkış Kapısına Yakın Masa}

Mesaj tarafından Josselyn Oasis Widmore Paz Haz. 14, 2009 11:39 am

Kapıdan geçen insanların sesine duyabilir bu masada oturan insanlar... 4 sandalyeden oluşur bu yuvarlak mas ^^ Dış görünüşüne önem veren insanlar için idealdir ^^

RO İN !
    Beatriz Ursulina Sourez
    Beatriz Ursulina Sourez
    Hogwarts Şifacısı

Kadın
    Rp Partneri : William*Mi Salvador
    Patronus : Tilki.
    Yetenek : Şifa dağıtıyorum daha ne?
    Kan Saflığı : Safkan.
    Lakap : Lina
    Ruh Hali : Masa 2 {Çıkış Kapısına Yakın Masa} Dusunc10
    Tanınmışlık : 3

Masa 2 {Çıkış Kapısına Yakın Masa} Empty Geri: Masa 2 {Çıkış Kapısına Yakın Masa}

Mesaj tarafından Beatriz Ursulina Sourez Ptsi Haz. 22, 2009 9:43 pm

Hogwarts’a geldiği ilk günlerinde yalnızca akademiye değil çevresine ve hatta İngiltere’ye alışmaya çalışıyordu Lina. İngiltere’ye daha önce sadece Bakanlık’taki birkaç iş için gelmişti ki o zaman da etrafı inceleyecek, gezecek kadar boş zamanı yoktu. Ancak şimdi burada yaşıyordu ve biraz daha iksir kokan hastane kanadında duramayacaktı. Üzerindeki şifacı üniformalarını çıkarıp siyah topuklarına kadar uzanan elbisesiyle cüppesini giydi. Akşamüzeri hava çok fazla soğuk olmayacağından üzerine başka bir şey de almasına gerek yoktu. Şifacıların ve öğrencilerin Hogsmeade diye bir büyücü köyünden bahsettiklerini duymuştu. Şimdi ziyaret etmek için en uygun yer orası olacaktı.

Hogsmeade’e geldiğinde kendini biraz daha rahatlamış hissetti. Ara sıra başını işlerden kaldırmak onun için iyi olacağa benziyordu. Büyük yatay taşlarla döşenmiş yolda ilerlemeye başladı. Yolun kenarında alış veriş yapabileceği güzel dükkanlar vardı; ancak aralarında en cezbedici olanı şüphesiz şekerci dükkanıydı. Lina tabelayı okur okumaz diğer dükkanlara bakmadan hemen kendini tatlılarla bir olacağı dükkana attı.

Her renkten ve şekilden şekerler Lina’yı kendinden geçirmişti. İspanya’daki evinin altında da buna benzer bir yer vardı; ancak bu kadar çeşitli şekerler barındırmıyordu. Oranın sahibi Şişman Maria –bu unvanı sonuna kadar hak ediyordu- kazancının çoğunu neredeyse Lina’dan kazanıyordu ve anlaşılan Lina şimdi de bu dükkanın müdavimi olacaktı. Raflardan birkaç yuvarlak şekerleme aldıktan sonra kapının yanında duran masaya ilerledi. Belki de bir dondurma şimdi ona iyi gelebilirdi.
    Josselyn Oasis Widmore
    Josselyn Oasis Widmore
    Dükkan Sahibi

Kadın

Masa 2 {Çıkış Kapısına Yakın Masa} Empty Geri: Masa 2 {Çıkış Kapısına Yakın Masa}

Mesaj tarafından Josselyn Oasis Widmore Ptsi Haz. 22, 2009 9:56 pm

Josselyn ; Dükkan'ın içinde tek başına dolaşıyordu. Hayatındaki en sakin günlerden biriydi. Dükkan her zaman dolu dolu olurken ; şimdi bomboştu. Tek başına olmaktan sıkılmıştı Josselyn. Kapıdan geçenlerin gözlerine bakıyor ; içeri girmeleri için dua ediyordu kendince. Küçük çabalarının içindeyken içeri yabancı olduğu her halinden belli olan sevimli bir bayan girmişti. Bir kaç şekerleme aldıktan sonra çıkış kapısına doğru yöneldi. Bir anlık sevinci yerle birolmuştu Josselyn'in. Hayır hayır ; olmamıştı. Sevimli bayan çıkış kapısına değil ; çıkış kapısının yakınındaki masaya oturmuştu. Bir anda gözleri parladı Josselyn'in. Ağır adımlarla çıkış kapısına doğru yöneldi.

Yuvarlak, küçük ama sevimli masanın başına geldiğinde kalbi hızla çarpıyordu. Arkadaş çevresi genişedikçe mutlu oluyordu çünkü. Yüzüne bir gülümseme yerleştirdikten sonra ''Merhaba Ben Josselyn. Bu dükkanın sahibiyim. Oturabilir miyim ? '' dedi en masum sesiyle .
    Beatriz Ursulina Sourez
    Beatriz Ursulina Sourez
    Hogwarts Şifacısı

Kadın

Mesaj tarafından Beatriz Ursulina Sourez Salı Haz. 23, 2009 5:45 am

Lina elindeki yuvarlak, kırmızı şekerle ilgilenirken masasına birinin geldiğini fark etmemişti. Çok uzun sayılmayan, sarışın ve oldukça güzel görünen bir bayandı yanına gelen.

''Merhaba Ben Josselyn. Bu dükkanın sahibiyim. Oturabilir miyim ? ''

İlk geldiği günden buranın sahibiyle tanışması çok iyi olmuştu. Josselyn Şişman Maria ile kıyaslanamazdı bile çünkü oldukça ince görünüyordu. Lina biraz da imrenerek baktı ona. Şekerci dükkanının sahibi olurken nasıl da bu kadar ince kalabilmişti. Gerçi Lina’nın vücudu da günde beş öğün tatlı yediğini göstermeyecek kıvamdaydı.

“Elbette oturabilirsin Josselyn. Tanıştığıma memnun oldum. Ben de Lina, yani lütfen öyle seslen.” Dedi tam karşısındaki sandalyeyi gösterirken. Lina kendisine Beatriz denilmesinden hiç hoşlanmazdı, nedenini bilmiyordu belki de tipik bir İspanyol gibi görünmeyi istemiyordu. Elinde yemeye başladığı şekeri göstererek mest olmuş bir şekilde “Bunlar tek kelimeyle harika.” Dedi.
    Josselyn Oasis Widmore
    Josselyn Oasis Widmore
    Dükkan Sahibi

Kadın

Mesaj tarafından Josselyn Oasis Widmore Salı Haz. 23, 2009 7:43 am

Tanımadığı bu şeker bayanın bakışları bir anlıkta olsa kendisine doğru döndü. Josselyn'i süzdükten sonra ; “Elbette oturabilirsin Josselyn. Tanıştığıma memnun oldum. Ben de Lina, yani lütfen öyle seslen.” demişti. Josselyn ''memnuniyetle'' anlamınını vermek isteyerek başını salladı. Bununla yetinmişti.

Kısa bir sessizliğin ardından Lina elindeki şekeri göstererek ''Bunlar Tek kelimeyle harika '' dedi. Bir mutluluk gelmişti Josselyn'in üstüne. Şekerlerinin tatlılığı yüzüne söylendiğinde mutlu oluyordu. Yüzüne yakışan gülümsemesiyle ''Teşekkür ederim. Beğenmene sevindim. Şekerleri çok mu seviyorsun ?'' diye yanıtladı.
    Beatriz Ursulina Sourez
    Beatriz Ursulina Sourez
    Hogwarts Şifacısı

Kadın

Mesaj tarafından Beatriz Ursulina Sourez Salı Haz. 23, 2009 7:57 am

Lina’nın şekerleri beğenmesi Josselyn’in hoşuna gitmişti anlaşılan. Bu kimin hoşuna gitmezdi ki? Lina da iyileştirdiği bir hasta mutlu olduğunda aynı mutluluğu paylaşırdı. Ve kesinlikle itiraf etmeliydi ki Josselyn mükemmel bir sahipti. En azından müşterisiyle nasıl geçineceğini biliyordu. Misafirperverliği Lina’nın açıkça hoşuna gitmişti.

"Şekerleri çok mu seviyorsun ?''

Bu Lina’ya sorulacak soru muydu? Önündeki şekerlere yumulmasından gayet iyi anlaşılıyordu. Şimdi yuvarlak şekerlemeyi bitirmiş ve üzerinde küçük çilek parçacıkları bulunan sakızlı bir şekerin paketini açıyordu. “Evet hem de çok.” Dedi dudağının kenarında kalmış şeker kristallerini temizlerken. Lina dışarıya rahatlamak için çıkmıştı ve böyle zamanlarda çok konuşurdu.

“Buraya gelmeden önceki evimin altında da buraya benzer bir dükkan vardı. Maria isimli biriydi sahibi.” Şişman Maria’dan bahsetmek kendini iyi hissettirmişti ama orayı da özlemiyor değildi. “Sabah işe giderken ve eve dönmeden önce mutlaka uğrardım oraya. Maria ile aramız çok iyiydi.” Açtığı paketten çıkan şekerlemenin çilek parçacıklarını ısırıyordu bir yandan. “Tabi nasıl iyi olmaz? Kadın resmen geçimini benden sağlıyordu. Kim benim gibi bir müşteriyi kaybetmek ister ki?” dedi gülerek. “Sanırım senin yanına da bol bol uğrayacağım, Josselyn.”
    Josselyn Oasis Widmore
    Josselyn Oasis Widmore
    Dükkan Sahibi

Kadın

Mesaj tarafından Josselyn Oasis Widmore Salı Haz. 23, 2009 8:41 am

Josselyn ''şekerleri çok mu seviyorsun?'' sorusunu Lina'ya yöneltince ; Lina bir şekerlere bir Josselyn'e bakıyordu. Bu kadar çok şeker yediği halde nasıl formunu koruyordu merak etmişti doğrusu Josselyn. Sormak isterdi. Ancak daha yeni tanıştığı birine ''Nasıl Bu kadar zayıfsın?'' denmezdi. Bu bir görgü kuralıydı.

“Evet hem de çok.” Bu cevabı verceğini biliyordu Josselyn. Tahmin edebilmişti.“Buraya gelmeden önceki evimin altında da buraya benzer bir dükkan vardı. Maria isimli biriydi sahibi.” “Sabah işe giderken ve eve dönmeden önce mutlaka uğrardım oraya. Maria ile aramız çok iyiydi.” . “Tabi nasıl iyi olmaz? Kadın resmen geçimini benden sağlıyordu. Kim benim gibi bir müşteriyi kaybetmek ister ki?” . “Sanırım senin yanına da bol bol uğrayacağım, Josselyn.”

Küçük bir nefes alma hakkı tanımıştı kendine bu konuşmadan sonra. Josselyn'e önceden yaşadığı yerin altındaki şekerciyi anlatmıştı. Josselyn'de gülümsedi ve '' Memnun olurum Linacım. Seni burada yanımda görmek beni sevindirir.'' diyerek şekerleri bitirmesini seyretti.
    Beatriz Ursulina Sourez
    Beatriz Ursulina Sourez
    Hogwarts Şifacısı

Kadın

Mesaj tarafından Beatriz Ursulina Sourez Salı Haz. 23, 2009 8:54 am

Bunu duyduğuna sevinmişti. Aslında söylemesi gereken de buydu, onu kovacak hali yoktu ya. Lina fazla konuştuğunu fark etti. Bunu anca aldığı tüm şekerlemeleri yediğini gördükten sonra anladı. Şeker ihtiyacını giderme boyunca konuşmuştu. Bazen konuşması karşısındakini rahatsız ederdi, çünkü tavırlarında bencillik esintileri vardı.

“Umarım çok konuşarak seni sıkmamışımdır.” Dedi şeker ambalajlarını tek tek toplarken. Kendini iyi hissetmek için başkalarının kafasını şişirmesi gerekmezdi ama konuşmaya da ihtiyacı vardı. Henüz Hogwarts’tan kimseyle oturup doğru dürüst ne olduğu hakkında konuşmamıştı yalnızca işlerden bahsetmişti. Hiçbir şeyden haberi de yoktu. Burada ilk oturup konuştuğu Josselyn olmuştu ve haliyle piyango da ona çıkmıştı. Kendisi yeni olduğu için konuştuğu her kişinin burada ne kadar süredir yaşadığını merak ediyordu aslında. Kendisi de burada ne kadar yaşayacağını bilmiyordu. Aile meseleleri devam ederse uzun süre duracaktı. Zaten alışırsa bir daha İspanya’ya dönmeye niyeti de yoktu. Garip de olsa burayı sevmişti.

“Sakıncası yoksa sana bir şey soracağım.” Oturduğu sandalyede geri yaslanıp sol bacağını sağınkine attı. “Burada ne zamandan beri yaşıyorsun.” Kendisine böyle bir soru sorulsa kesinlikle saçma gelirdi ama garip bir meraktı işte.
    Josselyn Oasis Widmore
    Josselyn Oasis Widmore
    Dükkan Sahibi

Kadın

Mesaj tarafından Josselyn Oasis Widmore Salı Haz. 23, 2009 9:32 am

Josselyn ; merakl Lina'yı inceliyordu. Şekerlerin ambalajlarını yırtıyordu Lina. Nedenini Josselyn'de anlayamamıştı. “Umarım çok konuşarak seni sıkmamışımdır.” bu sözler üzerine Josselyn gülmeye başlamıştı. Bir nevi garipsemeydi bu onun için. Boş dükkanın içinde sesi yankılanıyordu. Dükkanın içinde bir Lina bir de Josselyn vardı çünkü. Neden böyle bi şey düşünmüştü Lina ? Yüz ifadesi sıkıldığını falan mı belirtiyordu ? Gözlerini kısıp Lina'ya baktı ve ''Ah Lina Saçmalıyorsun ! Bugün benim de konuşcak inanlara ihtiyacım vardı. Dükkanı görüyorsun bomboş. Önceden dolu dolu olan dükkanın bomboş olmasından ötürü canım sıkkındı zaten. Bu yüzden konuşman beni mutlu ediyor.'' Bu sözler üzerine belki mutlu olmuştu Lina. Belki de garipsemişti. Yüz ifadesinden hiç bir şey anlaşılmıyordu. Kısa bir sessizlik anından sonra Lina “Sakıncası yoksa sana bir şey soracağım.” O kısa sessizliğin içine ''Tabiiki !'' Sözünü eklemişti Josselyn. Sıra Lina'daydı. ''Burada ne zamandan beri yaşıyorsun.'' diye sordu Lina çekngen bir tavırla. Yüzüne küçük bir gülümseme ekleyip konuşmaya başladı Josselyn:
    -Uzun bir süredir buradayım ben Linacım. Neredeyse 12 yıl oldu. Burada yaşadığım için de gerçekten çok mutluyum. Çok sevecen insanlar yaşıyor burda. Sohbeti bal kadar tatlı olan gülümsemeleri içimi ısıtan insanlar. Bu yüzden bu dükkanın içindeyim. Ya sen ne kadar süredir buralardasın ? O eski şekercini bile hatırladığına göre yenisin '' dedi bir kahkaha atarak.
    Beatriz Ursulina Sourez
    Beatriz Ursulina Sourez
    Hogwarts Şifacısı

Kadın

Mesaj tarafından Beatriz Ursulina Sourez Salı Haz. 23, 2009 9:50 am

''Ah Lina Saçmalıyorsun ! Bugün benim de konuşcak inanlara ihtiyacım vardı. Dükkanı görüyorsun bomboş. Önceden dolu dolu olan dükkanın bomboş olmasından ötürü canım sıkkındı zaten. Bu yüzden konuşman beni mutlu ediyor.''

Bu sözler Lina’yı rahatlatmıştı. Kendi kendine konuşan budala bir geveze olmak istemezdi. Dükkan gerçekten boştu. Ama böyle olması sanki Lina’nın hoşuna gitmişti. Sonuçta burası dolu olsa aldığı şekerlemelerin parasını ödeyecek ve buradaki tatlı muhabbeti kaçıracaktı. İçten içe buna sevindi. Josselyn’i sevmişti. Onunla iyi anlaşabilirdi, zaten onun yanına istemese de bolca uğrayacaktı.

Uzun bir süredir buradayım ben Linacım. Neredeyse 12 yıl oldu. Burada yaşadığım için de gerçekten çok mutluyum. Çok sevecen insanlar yaşıyor burda. Sohbeti bal kadar tatlı olan gülümsemeleri içimi ısıtan insanlar. Bu yüzden bu dükkanın içindeyim. Ya sen ne kadar süredir buralardasın ? O eski şekercini bile hatırladığına göre yenisin ''

Koskoca on iki yıl… Lina’nın gözleri büyümüştü. Josselyn’in sözleri üzerine burada yaşayan insanları görebilmek için can atıyordu. Aslında bir tanesi karşısındaydı ve onu sevmişti. O sırada gözünden kaçmış küçük bir paket çikolatayı fark etti. Paketin içinde iki küçük bitter çikolata vardı. Birini kendi ağzına attı diğerini de Josselyn’e uzattı. Buranın sahibine çikolata uzatmak belki de garipti ama Lina onu şu anda beraber oturduğu bir arkadaşı olarak görüyordu.

“Ben burada yeniyim. Oldukça yeni. Hogwarts açılmadan bir hafta önce geldim buraya ve alıştığımı söyleyemem.”

Similar topics

-
      » Masa 3

Forum Saati Cuma Mayıs 17, 2024 7:37 am